صندل یونان باستان جزء مهم از لباس آنها

صندل های یونان باستان واقعاً بخش مهمی از لباس آنها بود. گواه آن این واقعیت است که ما می توانیم صندل مردانه اسکیچرز را در اساطیر یونان پیدا کنیم.

رسول خدایان، هرمس چنین صندل هایی به تن داشت که بال هایی نیز داشت تا بتواند تحت فرمان زئوس از جایی به جای دیگر پرواز کند.

صندل ها به قدری با فرهنگ یونان پیوند خوردند که مجسمه سازان از آنها الهام گرفتند. آنها  صندل مردانه ایرانی را مرکز خلاقیت خود قرار دادند.

قطعاً مجسمه الهه آفرودیت قابل ذکر است. او در حالی که از پسری در برابر خدا پان محافظت می کند صندل در دست دارد.

نمونه دیگر مجسمه معبد الهه آتنا نایک است. او در حالی که صندل خود را می پوشد تصویر شده است. و البته، ما پارتنون را داریم.

در قسمت غربی فریز، فیدیاس، معمار معروف، پیکر مرد جوانی را که صندل خود را می بندد، حجاری کرد.

به راحتی می توان به این نتیجه رسید که یونانی ها دوست دارند استفاده از  در زندگی روزمره خود را به عنوان یک آیین به تصویر بکشند.

صندل را هر کسی می پوشید، چه خدا و چه فانی. آنها بخشی از هویت و فرهنگ آنها به عنوان یونانی بودند.

جمهوری جدید فرانسه، پس از انقلاب 1789، شروع به بررسی فرهنگ یونان و روم باستان برای یافتن الهام کرد.

مردم عاشق لباس های کلاسیک بودند و در کنار آن، شیک ترین زنان شروع به پوشیدن صندل کردند. این مد فقط برای مدتی دوام آورد.

تنها پس از اوایل قرن بیستم، صندل ها دوباره شروع به ظهور کردند. صندل بخشی از لباس ساحل شد. زنان کت شلوار گشاد پوشیده بودند و آن را با صندل های پاشنه کوتاه ست می کردند.

اندکی پس از آن صندل چرم قهوه ای زندگی روزمره را به خود اختصاص دادند. مردم شروع به پوشیدن آنها در زمین رقص یا حتی زیر لباس های شب بلند کردند.

در اواخر دهه 1930 یک جفت صندل یونانی باستان برای هر فرد شیک پوشی ضروری بود. این کفش به وضوح به دلیل این واقعیت که می‌توان آن را با هر سبکی که می‌توانست داشت و همچنین برای رویدادهای مختلف پوشید، محبوبیت پیدا کرد.

در دهه 1960 صندل های یونان باستان محبوبیت بیشتری پیدا کردند. از آنجایی که در آن زمان دامن های مینی در نهایت مد بودند، زنان دوست داشتند پاهای خود را با یک دامن و یک جفت صندل نشان دهند.

تا به امروز، بسیاری از طراحان مشهور،  صندل چرم مردانه طبی کلاسیک یونان باستان را در مجموعه های خود پیاده کرده اند. برای نام بردن از چند مورد: پاکو رابان در سال 1968، جیانی ورساچه در اوایل دهه 90 و البته کالوین کلاین در مجموعه هزاره جدید او.

آیا می خواهید صندل یونانی باستانی خود را داشته باشید؟ هم اکنون جفت صندل یونانی چرم دست ساز مورد علاقه خود را از وب سایت ما سفارش دهید.

خانواده پاگونیس با افتخار فرهنگ کفش سازی یونانی را نشان می دهد و عشق یونانی ها به صندل های ظریف و راحت را تجسم می بخشد.

 • منابع:
  1. The history of ancient Greek sandals
 • تبلیغات: 
  1. ایمنی و امنیت یکی از دغدغه های مهم زندگی هر فرد
  2. این موسسه رونق جهان را شامل شده است!
  3. ماهی گران قیمتی که با طلا برابری می کند!
  4. دلایل موفقیت بانوان والیبالیست ایران