مردی که با خوردن هر روزه گوجه فرنگی بوته ای دیگر نخوابید

چه گیاهان شما خریداری شده و چه خانگی، نهال های گوجه فرنگی بوته ای را قبل از کاشت در باغ سفت کنید، حدود ده روز قبل از کاشت، گیاهان را هر روز چند ساعت در فضای باز قرار دهید تا به تدریج با شرایط بیرون سازگار شوند.

با قرار دادن گیاهان در نور فیلتر شده در محیطی محافظت شده از نسیم های قوی شروع کنید، هر روز مدت زمانی را که نهال های گوجه فرنگی در فضای باز می گذرانند طولانی کنید و به تدریج آنها را در معرض نور مستقیم خورشید و باد قرار دهید.

به یاد داشته باشید که نهال ها در خارج از منزل بسیار سریعتر از داخل آب از دست می دهند و در طول فرآیند سخت شدن به آبیاری مکرر نیاز دارند.

گیاهان را در شب و روزهایی که دمای هوا به زیر 60 درجه فارنهایت می رسد، به داخل خانه بیاورید. در زیر این دما، گوجه‌فرنگی‌ها آسیب‌های سردی را تجربه می‌کنند که می‌تواند رشد آن‌ها را به تأخیر بیندازد و ممکن است شرایطی به نام «گربه‌روی» در میوه‌های اولیه ایجاد کند.

به دلیل فصل رشد طولانی و شرایط دمایی، گوجه باید شش تا هشت هفته قبل از انتقال دائمی به باغ در داخل خانه شروع شود. هنگام خرید نهال گوجه فرنگی، گیاهان تنومند با ساقه های ضخیم و صاف و برگ های سبز روشن را انتخاب کنید.

پیوند ایده آل کمتر از شش اینچ ارتفاع دارد، به همان اندازه که پهن است. گیاهان بلند، دراز، یا گیاهان بزرگ و جاافتاده با گل ها یا میوه هایی که از قبل قابل مشاهده هستند را انتخاب نکنید.

گیاهانی که در بسته‌های سلولی یا ظروف جداگانه رشد می‌کنند، انتخاب‌های بهتری نسبت به گیاهانی هستند که در آپارتمان رشد می‌کنند، زیرا ریشه‌های آنها شوک پیوند کمتری را متحمل می‌شوند. نهال ها باید عاری از حشرات و علائم قابل مشاهده بیماری باشند.